e-Škola Međunarodna Eko-škola

Školski list - "Zlatna jabuka"

U našoj školi već trinaestu godinu učenici - novinari uređuju školski list, koji izlazi jedanput godišnje. Školski list pokrenula je i osmislila učiteljica hrvatskog jezika Spomenka Struški, koja je u samom začetku izlaženja našeg školskog lista bila i glavna urednica. Od školske 2009./2010. glavna urednica je postala učiteljica hrvatskog jezika Danijela Špoljarić. Uredništvo lista čine učenici naše škole, te učitelj informatike Dragan Lukić, koji je zadužen za grafičko oblikovanje našeg lista. Prema potrebi se u izradu lista uključuju i ostali učitelji naše škole. U listu se može pronaći mnoštvo različitih sadržaja od znanstvenih do zabavnih tekstova, vijesti iz života škole, razgovora s poznatim osobama, reportaža, stripova, slika s putovanja i izleta, križaljke, humor, horoskop ...

Od dosad izašla četrnaest brojeva školskog lista čak trinaest broja su predložena za Državnu smotru LiDraNa. Na slikama dolje prikazane su naslovnice pojedinog broja školskog lista.

Pred vama je još jedna Zlatna jabuka i ovim vam putem želimo da se dobro zabavite tijekom čitanja 16. broja. Sve najbitnije i najzanimljivije zabilježili smo i fotografirali. Tema broja je zdravlje pa ako vas to muči, donosimo recepte iz narodne medicine, ali i savjete kako da ostanete zdravi jer ipak je bolje spriječiti nego liječiti. U novom broju Zlatne jabuke moći ćete saznati nešto više o društvenim mrežama, teorijama zavjere, putovanjima te što se to sve obilježavalo proteklih godinu dana u OŠ Martijanec, ali i što vas očekuje u novoj godini.

Nadamo se da će Vam ovaj broj biti zanimljiviji od prošloga. Smjestite se u svoje fotelje, uzmite grickalice i opustite se čitajući novi broj Zlatne jabuke.

NASLOVNICA 1. BROJA                                                    NASLOVNICA 2. BROJA

NASLOVNICA 3. BROJA                                                       NASLOVNICA 4. BROJA

NASLOVNICA 5. BROJA                                                       NASLOVNICA 6. BROJA

NASLOVNICA 7. BROJA                                              NASLOVNICA 8. BROJA